top of page
  • Obrázek autoraJan Hotovec

Pohled na Apple Vision Pro vlastníma očima

🙏Rád bych vyjádřil upřímné díky Janu Březinovi za možnost vyzkoušení zařízení Apple Vision Pro.

✅ Možnost půjčení mi pomohla lépe porozumět možnostem této technologie a využítí.

✅ Myslím si, že Apple VP jsou do budoucna velkou změnou pro technologie. Osobně by mi pomohly v oblasti webdesignu.

✅ Již v této verzi si umím představit ulehčení práce. Např. zvětšit si obrazovku Macu a být produktivnější!

🙏 Věřím, že  VP budou do budoucna více dostupné a získají podporu více aplikací, aby se jejich potenciál využil naplno.

 
Testování AVP

Apple Vision Pro jsem mohl zkoušet přes hodinu u Jana Březiny. Za dobu zkoušení jsem musel projít kalibrací očí a mohl si vyzkoušet různé aplikace. Nejdříve se mi ukázaly kalibrační body a poté prostředí AVP.


Samotné prostředí se dá rozdělit na VR a AR. Můžeme se plně ponořit do virtuálního prostředí (VR) a nebýt rušeni okolím. Zde je možné si vybrat různé lokace, ve kterých je možné relaxovat či pracovat (Steve Jobs Theatre, Měsíc, savana, atp.). Osobně mi přijde zajímavější prostředí rozšířené reality (AR). Velkým benefitem AVP je možnost umísťovat virtuální oken do prostoru a volné přecházení mezi nimi.


Ovládání AVP je velmi intuitivní, protože vše je ovládáno očima, hlasem a gesty. Oční kontakt funguje jako kurzor a spojení ukazováčku a palce funguje jako potvrzení volby. Gestem ruky je možné virtuální objekty přesouvat v prostoru či se pohybovat přímo v konkrétní aplikaci. Pro přecházení mezi aplikacemi stačí se podívat do jiné a kliknout gestem.

Psaní textu je možné očima a potvrzovacím gestem, hlasem, přímým dotykem virtuální klávesnice. Samozřejmě je možné si dokoupit magic keybord, magic mouse či magic trackpad přímo od Applu. Aplikace též reagují na dotyk rukou, podobně jako u Ipadu či Iphonu. Osobně jsem volil psaní očima a potvrzovacím gestem. Byl jsem překvapen, že jsem schopen psát rychleji oproti Macu či iPhonu, které používám již léta.


Vyzkoušel jsem 3 aplikace - Safari, Fotky, Apple TV.

  • Safari vypadá stejně jako na Macu či Ipadu. Vyhledávání je možně výše uvedenými způsoby. Z pohledu webdesignéra mě do budoucna zajímá responzivita webů v prostředí Apple VP.

  • V aplikaci fotky můžete vidět své média z knihovny, jako na všech svých zařízeních. Benefit AVP začíná ve chvíli, kdy fotíte v režimu panorama nebo pořizujete spatial fotky / videa. AVP zobrazují panoramatické fotografie v úhlu 180 okolo vaší hlavy. spatial média působí jako, kdybychom byli uvnitř (obrácený 3D efekt).

  • Apple TV+ může streamovat všechen dostupný obsah a navíc s VP si můžete přehrávat 3D filmy a projekce. 3D projekce jsou neduvěřitelné a občas jsem se lekl.


Neměl jsem možnost testovat propojení VP s Macem, kdy si můžete vytvořit velké okno na kterém pomocí Airplay zrcadlíte obrazovku. Z dostupných zdrojů vím, že zatím nelze mít uvnitř VP více obrazovek macu, což mi přijde škoda.


Vidím v Apple Vision Pro velký potenciál v oblasti webdesignu a otevření novým možnostem v businessu a zábavě. Přál bych si do budoucna vlastnit AVP, až budou dostupné pro Českou republiku a až vývojáři připraví své aplikace, aby využití brýlí bylo mnohem širší.Zajímají Vás aktuální věci nejenom o Applu, tak sledujte aktuální dění na sociálních sítích:

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page