top of page
  • Obrázek autoraJan Hotovec

Jak je jednoduché a zároveň náročné přijmout svou životní realitu?

Aktualizováno: 1. 5.

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak je možné, že nějaké věci přijímáte lehce a jiné naopak těžce? Existuje něco co Vám v životě chybí?

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak je možné, že nějaké věci přijímáte lehce a jiné naopak těžce? Existuje něco, co Vám v životě chybí?


Spousta lidí s handicapem má problém příjmout své vlastní postižení. K těm jedincům ale já nepatřím. Vlastní postiženi neberu jako křivdu a jsem s ním vyrovnaný. Přijde mi v pořádku, vnímat se takového jaký jsem a neklást si v životě otázky typu: "Co by bylo kdyby....?"

Na druhou stranu se pokouším přijmout realitu, že jsem single a netoužit po partnerské lásce. Po takové, kdy se o toho druhého můžete opřít; po lásce, kdy cítíte motýly v břiše po , kdy si vzpomenete na svůj protějšek... To je náročnější přijmout.


Je to docela paradox, co? Přijmout to, co ostatním trvá měsíce, rok a nepřijmout to co ostatním nevadí nebo dokonce to tak chtějí.


Během hloubání a přemýšlení jsem došel k názoru, že klíčem k klidu a lepšímu přijímání reality, je dostat mysl ze stavu nedostatku do dostatku. Myslím tím - najít si určitou alternativu, která nám pomůže mít aspoň část toho po čem sníme. V mém případě se snažím dosáhnout dostatku ve vztazích, a tak občas zajdu na tantrickou masáž. Není to cíl, ale pouze alternativa.


K tématu vztahů mě přiměl příspěvek od Anny Hlavicové na dané téma. V tomto článku se o tématu vztahů vyjádřím pouze okrajově. Rád bych dané téma rozvinul v dalších článcích.

Zajímají Vás aktuální věci nejenom o Osobních pohledech, ale také o Webdesignu? Sledujte aktuální dění na sociálních sítích:
19 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page